ANTALYA KAMP MERKEZİ

FUTBOLCU DENEME KAMPI 1.400

Antalya, Dünya Futbol kamp merkezi olarak 2019’da yeni bir heyecana ev sahipliği yapacak. Şehir, 2018 - 2019 Ligi Devre arası kamp döneminde Antalya’da kamp yapmaya gelen 1000’lerce kulüp, antrenör ve teknik ekibine ve FIFEX forumu katılımcılarına, Dünyanın her yerinden kampa katılan futbolcuları hazırlık maçlarında izleme fırsatı sunuyor. Futbolcular tüm özellik ve yeteneklerini sergilerken teknik direktörler ve scout ekibi katılımcı futbolcuları canlı izleme olanağı yakalayacaklar. 12 günlük kamp ve turnuva boyunca 100’lerce futbolcu 10’larca maç yapacak. Scout ve video destekli maç analizleri ve canlı gözlemler ile futbolcuların değerleri gözler önüne serilecek.

DÜNYANIN FUTBOL KAMP MERKEZİ ANTALYA,

FIFEX’E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR!

Antalya, Türkiye’nin güney sahilinde yer alır ve Akdeniz’in Riviera’ sıdır. Dünyanın en önemli kış devre arası futbol ve spor kamp merkezidir. Antalya, her geçen gün ulusal ve uluslararası olmak üzere yeni futbol kulüplerinin devre arası kamp bölgesi olarak tercih ettiği futbol turizminde öncü bir şehirdir. Aralık-Mart döneminde bölgenin hava sıcaklığı ortalaması 14-18 C°’dir. Avrupa, Ortadoğu, Bağımsız Devletler Topluluğu, Balkan ve İskandinav futbol liglerinin ilk yarısının sona ermesiyle başlayan sezon arası kamp ve yeni sezon hazırlık dönemi kış mevsimine denk gelmektedir. 4 aylık sezonda 1500 takımın kamp yaptığı Antalya’da devre arasında düzenlenen dostluk maçları ve turnuvalar ile futbolcular formlarını korurken bölge ekonomisi de gittikçe güçlenmektedir. Verimli iklim koşulları, kolay ulaşım imkanları, kamp ve konaklama tesislerinin yeterliliği Antalya’nın bir numaralı futbol ve spor kamp merkezi olmasını sağlayan etkenlerdir. Antalya bölgesinde ultra lüks konaklama imkanı sağlayan 405 adet 5 yıldızlı otel ve 230 adet 4 yıldızlı otel mevcuttur. Bölgedeki konforlu tesislerde 150’ye yakın FIFA standartlarında saha vardır. Spor tesisi yatırımları 100 milyon Euro’yu aşmaktadır.

Antalya; FIFA, UEFA, AFC, CONCACAF, CAF, OFC ve AFFA üyesi toplam 211 ülkenin A milli ve genç milli futbol takımlarıyla kadın milli futbol takımları tarafından da kamp bölgesi olarak tercih edilir. Ayrıca, 2018 FIFA Dünya Kupası ev sahibi Rusya kulüpleri, Kazakistan ve Ukrayna’dan gelen kulüpler de bölgedeki tesislerde konaklayarak devre aralarını verimli geçirmeyi hedeflemektedir. Son dönemlerde futbol endüstrisine ve ekonomisine yatırımlarıyla dikkat çeken Katar, Suudi Arabistan ve İran futbol takımları da devre aralarını Antalya’da geçirir. Antalya’daki tesisler FIFA standartlarında futbol antrenman ve maç sahalarının ve düzenlenen maç ve turnuva sayılarının fazlalığı sayesinde önemli bir futbol cazibe merkezi olmuştur. FIFA standartlarında futbol sahasına sahip olan konaklama tesisleri “herşey dahil (all-inclusive)” konseptleriyle dikkat çeker ve konuklarının her ihtiyacını tesislerinde karşılayacak şekilde hizmet verirler. Bölgede bulunan konaklama ve kamp tesisleri kalabalık kafileleri bulunan futbol takımlarının sosyal aktivitelerine de olanak sağlayarak kamp döneminin hem fiziksel hem de psikolojik olarak maksimum verime ulaşmasını sağlar. Bölge tesislerinin antrenman yapılabilecek uygun zemin ve çim kalitesine sahip futbol sahaları, rehabilitasyon ve kondisyon amaçlı birimleri de vardır. Futbol turizmi kapsamında her geçen gün gelişen ekonomi, kamp ve spor tesisi bulunan konaklama tesislerinin teknolojik yenilikleri takip etmesini gerektirir. Bölge, ayrıca kulüpleri destekleyen taraftarların, düzenlenen organizasyonlarda düdük çalan hakemlerin, yeni yetenek arayışında olan antrenör ve menajerlerin ve yerli ve yabancı basın mensuplarının da katılımıyla kış döneminde oldukça haraketli bir dönem geçirir.

FUTBOLCU DENEME KAMPI

FIFEX’ in etkinlikler, hizmetler ve teklifler için beni bilgilendirmesini onaylıyorum.